Žaliosios pirmosios pagalbos vaistinės pokalbis su vaikais. Pokalbis su vidurinės grupės vaikais apie vaistinius augalus ir uogas „Žalioji vaistinė. Naudota medžiaga ir literatūra

, Ekologijos konkursas „Žemė – mūsų bendri namai“

Klasė: 2

Pamokos pristatymas







Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrės peržiūra skirta tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visos pristatymo apimties. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Tikslas:

  • formuoti vaikų idėjas apie vaistiniai augalai ir jų savybes
  • plėsti ir konkretizuoti ekologines idėjas šia tema,
  • ugdyti pagarbą vaistiniams augalams.

Planuojami rezultatai

tema

  • pažinti vaistinius augalus ir jų savybes,
  • suprasti vaistinių augalų svarbą žmonių gyvenime ir būtinybę atidaus požiūrio į juos,
  • įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Metasubjektas

Kognityvinis UUD:

  • naudotis vadovėliu ir kitais informacijos šaltiniais;
  • apibūdinti vaistinius augalus ir jų savybes;
  • pateikti vaistinių augalų naudojimo gyvenime pavyzdžių;
  • įvertinti informaciją ir patikrinti jos pagrįstumą.

Reguliuojantis UUD:

  • suprasti problemos esmę, priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį;
  • išmokti spręsti problemas;
  • įvertinti veiklos rezultatą;

Komunikacinis UUD:

  • atsakyti į mokytojo klausimus;
  • suvokti bendras darbas;
  • leidžia egzistuoti skirtingiems požiūriams.

Asmeninis:

  • žmogaus atsakomybės už bendrą gerovę suvokimas, savarankiškumas ir atsakomybė už savo veiksmus.

Pamokos eiga

1. Motyvacinis-orientacinis etapas.

Prisiminkime augalų svarbą žmogui?

(Augalai maitina žmogų, aprengia, gamina baldus, statybines medžiagas, gauna kuro, gydo žmogų, puošia mūsų gyvenimą ir pan.)

Išspręskite kryžiažodį ir pagal raktinį žodį atspėkite, apie ką kalbėsime klasėje?<рисунок1>

Seserys stovi lauke
Geltonos akys, baltos blakstienos.
(ramunėlių)

Ką galite pasakyti apie augalą?
Visi galvoja, kad piktžolė?
Kas turi erškėčių žiedus
Klijuoti su smaigaliu?
Kuris yra visur gamtoje
Plinta savaime
Ir dažnai sergant
Ar tai padeda daugeliui žmonių?
Nuo vaikų iki senų žmonių
Koks jo vardas? ..... (varnalėša)

Žolė labai kvapni
Kvepiantys lapai.
Paskubėk surinkti
Ir išvirk arbatos!
Ir rasite šalia trobelės
Jis vadinamas - ..... (mėta)

Jis auga palei takus
Tiesiog visai nežydi.
Ar jie gali sustabdyti kraujavimą?
Kokia piktžolė? ..... (gyslotis)

Dega kaip ugnis!
Žiūrėk, neliesk jos!
Užaugo po sena slyva
Labai gelia - ..... (dilgėlė)

auksinis ir jaunas
Per savaitę tapo pilka
Ir po dviejų dienų
plika galva,
Paslėpsiu jį kišenėje
Buvęs - ....... (kialpienė)

Žmonės mane gelbsti
Kaip vaistas nuo peršalimo
Nebijo gripo, gerklės skausmo
Jei esu šalia - ....... (avietė)

Kas bus aptariama mūsų pamokoje?

Kas vadinama vaistine?

Laisvos vaikų išraiškos.

Paskaitykime aiškinamajame žodyne žodžio vaistinė reikšmę.

Žodynas.

vaistinė- įstaiga, užsiimanti gatavų gaminių pardavimu vaistai ir kitų medicinos produktų, taip pat receptinių vaistų gamyba.

Šiandien pamokoje kalbėsime apie „žaliąją vaistinę“.

Kas vadinama žaliąja vaistine?

Vaikai spėlioja.

Gydymas vaistažolėmis nuo seno traukė žmonių dėmesį.Vaistažolių medicina atsirado senovėje. Vaistažolės – tikras sveikatos sandėlis, jose yra medžiagų, padedančių sergančiam organizmui susidoroti su liga. Rusijoje vaistažolėmis gydomi burtininkai, gydytojai, žolininkai.

Kaip paaiškintumėte žodžio žolininkas reikšmę?

Bet kodėl mūsų kompiuterinių technologijų ir fantastinių medicinos pasiekimų laikais kalbėti apie vaistažoles? Yra tablečių, mikstūrų ir įvairių greitai veikiančių medžiagų. Jie, viena vertus, padeda kovoti su liga, kita vertus, turi šalutinį poveikį.

Išsamiai pakalbėsime apie mūsų rajone augančius vaistinius augalus.

Kokius vaistinius augalus žinote mūsų rajone?

2. Praktinis etapas. Grupinis darbas.

Vaikai herbariume atpažįsta vaistinius augalus, dėlioja etiketes, randa papildomos informacijos kortelėse, rengia trumpąsias žinutes.

1 kortelė

Gyslotis auga ten, kur žmonės vaikšto. Gyslotis nepamainomas žygyje. Lapų antpilas naudojamas kaip atsikosėjimą lengvinanti priemonė sergant bronchitu, plaučių uždegimu, kokliušu, astma. Nuoviru skalauti burną sergant dantenų uždegimu, dantimis. Pažiūrėkite po kojomis, palei taką – ir tikrai rasite gysločio lapų.

2 kortelė

Dilgėlė kaip vaistinis augalas žinomas nuo seno.Viena dilgėlė pakeičia septynis daktarus, kaip sako liaudies patarlė. Jis naudojamas kaip hemostazinis agentas, naudojamas gėlių užpilas odos ligos, naudojami kaip žaizdas gydanti priemonė, lapų antpilu gerklės skausmui skalauti. Dilgėlių „kandimo“ savybė medicinoje jau seniai naudojama kaip priemonė atitraukti nuo reumato ir sąnarių skausmo. Nors ir aštrūs, dilgėlių lapai yra valgomi.

Išvirus jie tinka kopūstų sriubai ir salotoms.

3 kortelė

Braškės skinamos ne tik uogienei, nuo seno braškės buvo naudojamos medicininiais tikslais. Jo uogose yra daug vitaminų. Braškių vaisiai žadina apetitą, reguliuoja virškinimą. Džiovinti braškių lapai verdami kaip įprasta arbata.

4 kortelė

Kraujažolė yra labai įdomus augalas. Jis naudojamas kaip hemostazinis agentas. Nuoviras naudojamas burnai skalauti.

5 kortelė

Avietes mėgsta ne tik vabzdžiai, žvėrys ir paukščiai, nuo aviečių verdama arbata nuo peršalimo, iš jos verdama uogienė.

6 kortelė

Ant to paties stiebo vieni žiedai tamsiai rausvi, kiti rugiagėlių mėlyni. Tai sausmedis. Jis gavo savo pavadinimą, nes jo žieduose yra daug nektaro. Tai vienas ankstyviausių medingųjų augalų. Plaučių žolė – graži gėlė, kurią noriai skina kiekvienas, atsidūręs miške.

Gaila tik, kad vietoj kuklios puokštės jų rankose – visa armutė.

7 kortelė

Pakalnutės yra vaistinis augalas, naudojamas tiek liaudyje, tiek gamtoje tradicinė medicina. Kaip stiprinanti ir normalizuojanti priemonė širdies ir kraujagyslių sistema, užtepkite žiedų, lapų ir stiebų tinktūrą. Pakalnučių medžiagos vartojamos sergant širdies neurozėmis, kardioskleroze, širdies ydomis ir širdies nepakankamumu. Jie dažnai vartojami kartu su valerijonais ir gudobelėmis bei kitais vaistiniais augalais.

Darbas su vaistinių augalų knygų paroda.

Apie kitus vaistinius augalus galite sužinoti iš įvairių knygų. Knygose bus mokoma tinkamai rinkti ir laikyti vaistinius augalus. (Vaikai žiūri į knygas, skaito pavadinimus, ištraukas ir pan.)

Pristatymo demonstravimą (7 skaidrės) lydi vaikų pasirodymas.

Žaidimas "Kiaulpienė"

1. Lietus pliaupia, saulė šildo, proskynoje auga kiaulpienės. (vaikai atsikelia)

2. Vėjas pakilo, pradėjo pūsti ant kiaulpienės. (sūpynės iškeltomis rankomis)

3. Vėjas pūtė dar stipriau. (vaikai bėgioja ant kojų pirštų galų)

4. Staiga nuskriejo balti parašiutai (vaikai tupi)

5. Kur nukrito parašiutai, vėl auga kiaulpienės. (vaikai atsikelia)

3. Probleminio klausimo pareiškimas.

- “Žalioji vaistinė“ ar galima uždaryti?

Pagalvokime apie šio nerimo priežastis ir pagalvokime, kaip padėti „žaliajai vaistinei“.

Kaip galime padėti augalams pavasarį?

Kokio elgesio gamtoje dėsnių kodekso reikia laikytis, kad „žalioji vaistinė“ veiktų?

Tam parinkite draudžiamuosius ženklus ir pagrįskite jų būtinumą.<рисунок 2>

Kokias problemas turėtų spręsti suaugusieji, kad „žalioji vaistinė“ neužsidarytų?

Bet, deja, yra ir kitų priežasčių, kurios neatmeta galimybės jį uždaryti.Pamąstykime apie jas. (Miškų naikinimas, trąšų ir pesticidų naudojimas, oro ir dirvožemio tarša žmogaus ūkinės veiklos procese). Vaistiniai augalai ne tik žūva, bet ir sugeria kenksmingas vandenyje bei ore tirpstančias medžiagas ir tampa tikru nuodu.

Kad „žalioji vaistinė“ neužsidarytų, visi – ir suaugusieji, ir vaikai – turi būti protingi ir toliaregiški.

4. Reflektyvioji – vertinamoji stadija.

Savarankiškas darbas. Sujunkite vaistinio augalo piešinį su pavadinimu.

5. Pamokos santrauka.

Ko išmokote ir ko išmokote klasėje?

Išvados:

Vaistai gaminami iš vaistinių augalų.

Vaistiniai augalai yra veiksmingi daugelio ligų gydymui.

Daugelį vaistinių augalų reikia saugoti, todėl jų be reikalo negalima draskyti.

Pamoką noriu užbaigti žodžiais

Žmonės, apsidairykite aplinkui
Kokia tikrai graži gamta.
Kaip reikalinga jūsų rankų priežiūra,
Kad jos grožis neišblėstų.

Savivaldybės švietimo įstaiga
5 vidurinė mokykla Prikumsky kaime, Mineralovodsky rajone, Stavropolio teritorijoje

Metodinis tobulinimas

aplinkosaugos pamoka

„Žalioji vaistinė“

1 klasės mokiniams

Pamokos tikslai :

- ugdomųjų ir vadybinių (mokymosi užduoties formulavimas ir pasiekimas; darbo poromis, grupėse organizavimas) ir ugdomųjų bei loginių įgūdžių ugdymas (analizė, palyginimas, klasifikavimas);

- komunikacinių (gebėjimas dirbti su informacija, darbas poromis, grupėse) ir organizacinių bei veiklos kompetencijų formavimas (mokymosi problemos nustatymas ir sprendimas, veiklos refleksija).

Uždaviniai: ugdyti gebėjimą mąstyti, apginti savo požiūrį; kalbėjimo ugdymas, mokinių žodyno turtinimas, gebėjimo analizuoti ir lyginti ugdymas.

Išmok susieti senas žinias su naujomis, supažindins su vaistiniais augalais, vaistinių augalų rinkimo taisyklėmis.

Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, ugdyti bendravimo kultūrą klasėje.

Per užsiėmimus.

!.Laiko organizavimas.

Šiandien pamokoje su jumis leisime trumpą kelionę į gamtos pasaulį, atversime vieną įdomų, svarbų žmogui puslapį. Už darbą pamokoje gausite žetonų. Pamokos pabaigoje pamatysime, kuris iš jūsų surinko daugiau žetonų.

Dabar klausykite eilėraščio.

Jei nori būti sveikas

Apsieikite be gydytojų

Turėtumėte žinoti iš anksto

Augalai labai naudingi!

Naudingi visi augalai

Jie yra vaistai žmonėms

Pagalba nuo ligų

Tik kiekvienas iš savo.

Jei kas nors peršalo

Skauda galvą, pilvą.

Taigi reikia išgydyti

Taigi, pakeliui – į sodą.

Iš sodo paimsime gėrimą,

Einame į sodą tabletės,

Greitai išgydysime peršalimą.

Vėl būsite patenkinti gyvenimu.

Pokalbis.

Apie ką šis eilėraštis?

Kokius vaistinius augalus žinai?

Aplinkinio pasaulio pamokos tema „Žalioji vaistinė“.

Kas yra vaistinė?

Vaistinė – tai įstaiga, prekiaujanti ar gaminanti vaistus; vaistų rinkinys pirmajai pagalbai (pirmosios pagalbos vaistinėlė)

Kaip manote, ko mes šiandien išmoksime klasėje?

(vaikų spėjimai)

2. Iššūkis.

Žaidimas „Ar tu tiki, kad...“

Ant stalo kiekvienas iš jūsų turi lentelę su klausimų numeriais ir tuščiais langeliais po jais. Aš užduosiu jums klausimus, o antroje eilutėje įdėsite „+“, jei sutinkate, o „_“, jei nesutinkate.

3. Ar tikite, kad jei kosėjant išgersite vaistinių žolelių nuovirą, kosulys greičiau praeis?

5. Ar tikite, kad jei augalas yra piktžolė sode, tai jis negali būti vaistinis?

Padėkite planšetes ant stalo krašto, pamokos pabaigoje patikrinsime jūsų žinias.

3. Prasmingas.

Įžanginis pokalbis.

Kokius vaistinius augalus žinai? Ir kaip jie padeda žmonėms?

Ar norite sužinoti daugiau apie šiuos augalus? Kur galime gauti šią informaciją?

Atsiverskite vadovėlį 61 psl. Pavadinkite vaistinius augalus.

Mokytojo užduoties paaiškinimas.

Dabar dirbsite poromis. Ant kiekvieno stalo yra augalas – herbariumas arba gyvas augalas. Turėtumėte pažvelgti į jį ir perskaityti tekstą apie šį augalą, o tada papasakoti apie tai visai klasei. Galite pasakyti taip: vienas vaikas aprašo augalą, kitas pasakoja apie jo paskirtį.

Dirbti porose.

Augalų apžiūra ir teksto skaitymas.

jonažolės.

Senovėje šis augalas buvo laikomas vaistažole nuo devyniasdešimt devynių ligų. Specialiu karaliaus dekretu jis buvo išvežtas iš Sibiro į Maskvą. Populiarus gandas apdovanojo žolę

„baisi jėga“ – pjauna kiekvieną žvėrį į dešinę ir į kairę. Iš čia ir kilo augalo pavadinimas. Šis augalas padeda gyti žaizdoms, esant negalavimams, kosint.

Labai naudinga arbata iš jonažolių žiedų ir lapų.

Vaistinės ramunėlės.

Jūs turite žinoti apie ramunėlę.
Balta mažytė gėlė
Kompresams, losjonams.
Jei uždegimas
Nuoviras – ramus.

Vaistinės ramunėlės vartojamos gerklės skausmui, kosuliui gydyti, skausmą malšinančios priemonės

Gyslotis

Gyslotis auga
Tik ateina laikas
Ant žemės sausa ir kieta
Šalia kelių.
Žmonės kalba apie jį
Geri žodžiai.
Gyslotis padės visiems -
Kukli žolė.
Jei nusipjausite ranką
Arba numušė koją
Jis išgydys tavo žaizdas
Ir pridėkite jėgų.

Kiaulpienė- auga laukuose, pievose, soduose, miškuose, prie kelių, prie gyvenamųjų namų. Vaistinė žaliava – lapai, šaknys, žolė.Medicinoje kiaulpienių šaknis ir žolė vartojama kaip kartumas apetitui žadinti ir virškinimui gerinti.

Piemens krepšys- randama visur laukuose, soduose, prie kelių. Piemens piniginės nuoviras vartojamas nuo karščiavimo, gydant žaizdas, opas. Piemens rankinės žolė naudojama šviežiai spaustų sulčių arba neseniai nuskinto augalo pavidalu.

Celandine-aptinkama visoje šalyje ant uolų, dykvietėse, daržuose. Vaistinė žaliava yra žolė. Jame yra 20 toksiškų medžiagų, kurios neigiamai veikia daugelį mikrobų ir yra pavojingos žmonėms bei gyvūnams. Augalas gydo žaizdas, šalina karpas.

Liepų žiedas -žievę naudokite nudegimams gydyti; vaisiai naudojami kraujavimui iš nosies stabdyti. Liepų žiedų antpilas rekomenduojamas skalaujant burną, (tonzilitui), esant galvos skausmams, su peršalimo .

kraujažolė- daugiametis. Gėlės renkamos į krepšelius. Auga pievose. Žolė ir gėlės padeda sergant virškinimo ligomis, turi priešuždegiminį poveikį.

Skaidrės: ramunėlės, gysločio, kraujažolės, ugniažolės, jonažolės, piemens piniginės, kiaulpienės, liepų žiedai.

Pasakojimas apie augalus.

Mikrosuma.

Fizkultminutka.

Pokalbis

Kaip manote, ar yra taisyklės tiems, kurie renka augalus?

Kam jie reikalingi? Kodėl taip manai?

Mokytojo užduoties paaiškinimas.

Grupėje turėtumėte aptarti augalų rinkimo taisykles. Vienas vaikas parengs taisyklių istoriją. Kuri grupė yra pasirengusi mums pasakyti taisykles, jūs pakeliate vėliavą ir sėdite tiesiai.

Grupinis darbas.

Grupės diskusija.

Grupės atstovo pareiškimas apie taisykles.

Darbo paaiškinimas.

Skaitykite tekstą p. 61 ir palyginkite su tuo, ką jau žinote. Padarykite pastabas savo vadovėlyje pieštuku.

Teksto skaitymas p. 61.ir teksto analizė.

Mikrosuma.

3. Refleksija.

regioninis komponentas.

Frontalinis pokalbis.

Kokie augalai auga mūsų rajone?

Visi šie augalai auga mūsų regione. O naudingų ir gražių yra daug daugiau: gudobelės, varnalėšos, pelynai, šaltalankiai, dobilai, dilgėlės ir daugelis kitų augalų.

O dabar žaisime žaidimą „Sharpshooter“. Norėdami tai padaryti, prisiminkite viską, ką mokėmės pamokoje. Turite susieti augalo pavadinimą su jo gydymo paskirtimi

Individualus darbas.

Darbas su lentele „Ką gydo augalas“

.Tikrinimas interaktyvioje lentoje.

Žaidimas „Ar tu tiki...“

1. Ar tikite, kad visi augalai yra vaistiniai?

2. Ar tikite, kad vienas augalas gali išgydyti kelias ligas?

3. Ar tikite, kad jei sirgdami galite gydytis tik tabletėmis?

4. Ar tikite, kad jei susižalojate gamtoje, tuomet sau galite padėti tik vaistais?

5. Ar tikite, kad jei augalas yra piktžolė sode, tai jis negali būti vaistinis

6. Ar tikite, kad visus žmogui reikalingus augalus galima nuskinti kuo daugiau.

7. Ar tikite, kad vaikai gali patys suplėšyti vaistinius augalus, virti ir gerti kaip arbatą.

Pokalbis.

Mūsų pamoka eina į pabaigą. Norėčiau sužinoti, kokių įdomių ir naudingų dalykų išmokote pamokoje.

Kokią temą mokėtės klasėje?

Siūlykite frazes:
Aš turiu žinoti...
Nebuvo lengva...
Sugebėjau...
Aš norėčiau...
Aš prisimenu....

Kas tau patiko pamokoje? Pažiūrėkime, kuriam iš jūsų sekėsi geriausiai. Suskaičiuokite žetonus ir pasakykite, kas kiek žetonų uždirbo.

Namų darbai. Namuose dar kartą perskaitykite vadovėlį 60-61 puslapiuose. Atlikite užduotį sąsiuvinyje 38 psl.

Pamokos santrauka.

Naudotos knygos:

1.Studijuoti slapyvardis O.N.

2. Skaitytojai O.N.Fedotovas, G.V.Trafimova, S.A.Trafimovas (Maskva, Akademinis knyga / Vadovėlis, 2011 m.)

3. Fedotova O.N., Trafimova G.V., Trafimov S.A., Metodinis vadovas mokytojams. - M: Akademinė knyga / Vadovėlis.

Interneto šaltiniai:

1. www.medicalplant.ru/20.shtml

, Ekologijos konkursas „Žemė – mūsų bendri namai“

Klasė: 2

Pamokos pristatymas







Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrės peržiūra skirta tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visos pristatymo apimties. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Tikslas:

  • formuoti vaikų idėjas apie vaistinius augalus ir jų savybes,
  • plėsti ir konkretizuoti ekologines idėjas šia tema,
  • ugdyti pagarbą vaistiniams augalams.

Planuojami rezultatai

tema

  • pažinti vaistinius augalus ir jų savybes,
  • suprasti vaistinių augalų svarbą žmonių gyvenime ir būtinybę atidaus požiūrio į juos,
  • įgytas žinias pritaikyti praktikoje.

Metasubjektas

Kognityvinis UUD:

  • naudotis vadovėliu ir kitais informacijos šaltiniais;
  • apibūdinti vaistinius augalus ir jų savybes;
  • pateikti vaistinių augalų naudojimo gyvenime pavyzdžių;
  • įvertinti informaciją ir patikrinti jos pagrįstumą.

Reguliuojantis UUD:

  • suprasti problemos esmę, priimti ir išsaugoti mokymosi užduotį;
  • išmokti spręsti problemas;
  • įvertinti veiklos rezultatą;

Komunikacinis UUD:

  • atsakyti į mokytojo klausimus;
  • dirbti kartu;
  • leidžia egzistuoti skirtingiems požiūriams.

Asmeninis:

  • žmogaus atsakomybės už bendrą gerovę suvokimas, savarankiškumas ir atsakomybė už savo veiksmus.

Pamokos eiga

1. Motyvacinis-orientacinis etapas.

Prisiminkime augalų svarbą žmogui?

(Augalai maitina žmogų, aprengia, gamina baldus, statybines medžiagas, gauna kuro, gydo žmogų, puošia mūsų gyvenimą ir pan.)

Išspręskite kryžiažodį ir pagal raktinį žodį atspėkite, apie ką kalbėsime klasėje?<рисунок1>

Seserys stovi lauke
Geltonos akys, baltos blakstienos.
(ramunėlių)

Ką galite pasakyti apie augalą?
Visi galvoja, kad piktžolė?
Kas turi erškėčių žiedus
Klijuoti su smaigaliu?
Kuris yra visur gamtoje
Plinta savaime
Ir dažnai sergant
Ar tai padeda daugeliui žmonių?
Nuo vaikų iki senų žmonių
Koks jo vardas? ..... (varnalėša)

Žolė labai kvapni
Kvepiantys lapai.
Paskubėk surinkti
Ir išvirk arbatos!
Ir rasite šalia trobelės
Jis vadinamas - ..... (mėta)

Jis auga palei takus
Tiesiog visai nežydi.
Ar jie gali sustabdyti kraujavimą?
Kokia piktžolė? ..... (gyslotis)

Dega kaip ugnis!
Žiūrėk, neliesk jos!
Užaugo po sena slyva
Labai gelia - ..... (dilgėlė)

auksinis ir jaunas
Per savaitę tapo pilka
Ir po dviejų dienų
plika galva,
Paslėpsiu jį kišenėje
Buvęs - ....... (kialpienė)

Žmonės mane gelbsti
Kaip vaistas nuo peršalimo
Nebijo gripo, gerklės skausmo
Jei esu šalia - ....... (avietė)

Kas bus aptariama mūsų pamokoje?

Kas vadinama vaistine?

Laisvos vaikų išraiškos.

Paskaitykime aiškinamajame žodyne žodžio vaistinė reikšmę.

Žodynas.

vaistinė- įstaiga, užsiimanti gatavų vaistų ir kitų medicinos produktų prekyba, taip pat vaistų gamyba pagal gydytojo receptus.

Šiandien pamokoje kalbėsime apie „žaliąją vaistinę“.

Kas vadinama žaliąja vaistine?

Vaikai spėlioja.

Gydymas vaistažolėmis nuo seno traukė žmonių dėmesį.Vaistažolių medicina atsirado senovėje. Vaistažolės – tikras sveikatos sandėlis, jose yra medžiagų, padedančių sergančiam organizmui susidoroti su liga. Rusijoje vaistažolėmis gydomi burtininkai, gydytojai, žolininkai.

Kaip paaiškintumėte žodžio žolininkas reikšmę?

Bet kodėl mūsų kompiuterinių technologijų ir fantastinių medicinos pasiekimų laikais kalbėti apie vaistažoles? Yra tablečių, mikstūrų ir įvairių greitai veikiančių medžiagų. Jie, viena vertus, padeda kovoti su liga, kita vertus, turi šalutinį poveikį.

Išsamiai pakalbėsime apie mūsų rajone augančius vaistinius augalus.

Kokius vaistinius augalus žinote mūsų rajone?

2. Praktinis etapas. Grupinis darbas.

Vaikai herbariume atpažįsta vaistinius augalus, dėlioja etiketes, randa papildomos informacijos kortelėse, rengia trumpąsias žinutes.

1 kortelė

Gyslotis auga ten, kur žmonės vaikšto. Gyslotis nepamainomas žygyje. Lapų antpilas naudojamas kaip atsikosėjimą lengvinanti priemonė sergant bronchitu, plaučių uždegimu, kokliušu, astma. Nuoviru skalauti burną sergant dantenų uždegimu, dantimis. Pažiūrėkite po kojomis, palei taką – ir tikrai rasite gysločio lapų.

2 kortelė

Dilgėlė kaip vaistinis augalas žinomas nuo seno.Viena dilgėlė pakeičia septynis daktarus, kaip sako liaudies patarlė. Vartojama kaip hemostazinė priemonė, žiedų antpilas – nuo ​​odos ligų, kaip žaizdų gijimo priemonė, lapų antpilu skalaujama gerklės skausmus. Dilgėlių „kandimo“ savybė medicinoje jau seniai naudojama kaip priemonė atitraukti nuo reumato ir sąnarių skausmo. Nors ir aštrūs, dilgėlių lapai yra valgomi.

Išvirus jie tinka kopūstų sriubai ir salotoms.

3 kortelė

Braškės skinamos ne tik uogienėms.Nuo senų laikų braškės buvo naudojamos vaistams. Jo uogose yra daug vitaminų. Braškių vaisiai žadina apetitą, reguliuoja virškinimą. Džiovinti braškių lapai verdami kaip įprasta arbata.

4 kortelė

Kraujažolė yra labai įdomus augalas. Jis naudojamas kaip hemostazinis agentas. Nuoviras naudojamas burnai skalauti.

5 kortelė

Avietes mėgsta ne tik vabzdžiai, žvėrys ir paukščiai, nuo aviečių verdama arbata nuo peršalimo, iš jos verdama uogienė.

6 kortelė

Ant to paties stiebo vieni žiedai tamsiai rausvi, kiti rugiagėlių mėlyni. Tai sausmedis. Jis gavo savo pavadinimą, nes jo žieduose yra daug nektaro. Tai vienas ankstyviausių medingųjų augalų. Plaučių žolė – graži gėlė, kurią noriai skina kiekvienas, atsidūręs miške.

Gaila tik, kad vietoj kuklios puokštės jų rankose – visa armutė.

7 kortelė

Pakalnutės yra vaistinis augalas, naudojamas tiek liaudies, tiek tradicinėje medicinoje. Kaip širdies ir kraujagyslių sistemą stiprinanti ir normalizuojanti priemonė naudojama žiedų, lapų ir stiebų tinktūra. Pakalnučių medžiagos vartojamos sergant širdies neurozėmis, kardioskleroze, širdies ydomis ir širdies nepakankamumu. Jie dažnai vartojami kartu su valerijonais ir gudobelėmis bei kitais vaistiniais augalais.

Darbas su vaistinių augalų knygų paroda.

Apie kitus vaistinius augalus galite sužinoti iš įvairių knygų. Knygose bus mokoma tinkamai rinkti ir laikyti vaistinius augalus. (Vaikai žiūri į knygas, skaito pavadinimus, ištraukas ir pan.)

Pristatymo demonstravimą (7 skaidrės) lydi vaikų pasirodymas.

Žaidimas "Kiaulpienė"

1. Lietus pliaupia, saulė šildo, proskynoje auga kiaulpienės. (vaikai atsikelia)

2. Vėjas pakilo, pradėjo pūsti ant kiaulpienės. (sūpynės iškeltomis rankomis)

3. Vėjas pūtė dar stipriau. (vaikai bėgioja ant kojų pirštų galų)

4. Staiga nuskriejo balti parašiutai (vaikai tupi)

5. Kur nukrito parašiutai, vėl auga kiaulpienės. (vaikai atsikelia)

3. Probleminio klausimo pareiškimas.

– „Žalioji vaistinė“ gali būti uždaryta?

Pagalvokime apie šio nerimo priežastis ir pagalvokime, kaip padėti „žaliajai vaistinei“.

Kaip galime padėti augalams pavasarį?

Kokio elgesio gamtoje dėsnių kodekso reikia laikytis, kad „žalioji vaistinė“ veiktų?

Tam parinkite draudžiamuosius ženklus ir pagrįskite jų būtinumą.<рисунок 2>

Kokias problemas turėtų spręsti suaugusieji, kad „žalioji vaistinė“ neužsidarytų?

Bet, deja, yra ir kitų priežasčių, kurios neatmeta galimybės jį uždaryti.Pamąstykime apie jas. (Miškų naikinimas, trąšų ir pesticidų naudojimas, oro ir dirvožemio tarša žmogaus ūkinės veiklos procese). Vaistiniai augalai ne tik žūva, bet ir sugeria kenksmingas vandenyje bei ore tirpstančias medžiagas ir tampa tikru nuodu.

Kad „žalioji vaistinė“ neužsidarytų, visi – ir suaugusieji, ir vaikai – turi būti protingi ir toliaregiški.

4. Reflektyvioji – vertinamoji stadija.

Savarankiškas darbas. Sujunkite vaistinio augalo piešinį su pavadinimu.

5. Pamokos santrauka.

Ko išmokote ir ko išmokote klasėje?

Išvados:

Vaistai gaminami iš vaistinių augalų.

Vaistiniai augalai yra veiksmingi daugelio ligų gydymui.

Daugelį vaistinių augalų reikia saugoti, todėl jų be reikalo negalima draskyti.

Pamoką noriu užbaigti žodžiais

Žmonės, apsidairykite aplinkui
Kokia tikrai graži gamta.
Kaip reikalinga jūsų rankų priežiūra,
Kad jos grožis neišblėstų.

Sodo lysvėse, miške ir pievose auga tiek daug naudingų vaistinių augalų, kurių, žinant apie jų stebuklingas savybes, galima apsieiti ir be vaistai. Receptai tradicinė medicina, pagrįsta vaistiniais augalais, daugeliu atvejų padeda.

Oficiali medicina jau seniai pripažino naudojimo svarbą liaudies metodai daugelio ligų gydymas. Apsidairykite – varnalėšos ir dilgėlės, salotos ir trūkažolės, viburnum ir ugniažolės – vaistinių augalų sąrašas begalinis!
Stebėtinai naudinga dilgėlė
Šiuolaikiniai mokslininkai įrodė, kad reguliarus dilgėlių vartojimas gerina kraujo sudėtį ir padeda sergant anemija.

Šiais laikais dilgėlių lapų antpilas naudojamas kaip šlapimą varanti, priešuždegiminė ir hemostazinė priemonė. „Kritinėmis dienomis“ netenkamo kraujo kiekis sumažėja, o mėnesinių dienų skaičius sumažėja iki normalaus. Užpilas ruošiamas taip: 4 valgomuosius šaukštus dilgėlių lapų užpilti 1 litru verdančio vandens, palaikyti valandą ir gerti po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną.
Multivitaminų salotos
Liaudies medicina dilgėlę žinojo jau XVII a. Gegužės 16 d., dieną „Maurai - žaliųjų kopūstų sriuba“, turėjo būti išvirti naudinga ir skanus patiekalas, virtas iš švelnių pievų ir miško žolių, įskaitant dilgėlių, žalumynų. Be to, kuo jaunesnis augalas, tuo jis skanesnis. Salotų receptas: dilgėles nuplaukite, nuplikykite verdančiu vandeniu, atvėsinkite ir smulkiai supjaustykite. Tada pridėkite žalias svogūnas, šviežias agurkas, kiaušinis, grietinė arba majonezas.
Jei turite gedimą
Puiki priemonė, reguliuojanti medžiagų apykaitos procesus, yra cikorijos šaknų nuoviras. 10 gramų susmulkintų šaknų užplikykite 100 ml vandens ir gerkite nuovirą po 2-3 šaukštus 3 kartus per dieną. Vasarą braškių lapus užplikykite kaip arbatą ir pasaldinkite medumi, o ne cukrumi.
Varnalėša nuo išialgijos
Nugarą storu sluoksniu uždenkite švariais varnalėšų lapeliais, uždenkite pergamentiniu popieriumi ir suriškite vilnoniu skara. Panašiai galite pasidaryti kompresą iš juodųjų ridikėlių sulčių ar košės. Kad nesudirgintumėte odos, nelaikykite kompreso ilgiau nei valandą.
moterų klausimais
Paprastojo viburnumo žievės nuoviras padės susidoroti su gausiomis išskyromis „kritinėmis dienomis“, nes turi hemostazinį poveikį, didina gimdos raumenų tonusą. 4 arbatinius šaukštelius susmulkintos viburnumo žievės užpilkite stikline vandens, pavirkite 30 min., perkoškite. Tada įpilkite virinto vandens iki pradinio tūrio ir gerkite po 1 valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną prieš valgį. Bet žinokite tai liaudies gynimo priemonės V Ši byla tik pagalbinis. Dėl savo problemų būtinai turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.
Celandine
Tie, kurie kenčia nuo grybelinių ligų, žino, kokie nemalonūs yra jų pasireiškimai ir kaip sunku su jomis susidoroti. Kovojant su grybeliu gali padėti ugniažolė. Tai labai veiksminga, jei pažeidžiama tik oda, o nagai dar nėra paveikti ligos.

Pažeistas vietas reikia gausiai sutepti šviežiomis ugniažolės sultimis. Sultys greitai įsigers į odą, pašalindamos niežulį. Tepkite odą 3-4 kartus 3-5 minučių intervalais. Užtepus sulčių, skaudamos vietos daugiau nelieskite.
Iš ugniažolės galima paruošti ekstraktą. 1 dalį ugniažolės žolės užpilkite 2 dalimis penkiasdešimties laipsnių alkoholio ir palikite tamsioje vietoje 10–12 dienų. Kartu su gydymu ugniažolės tepalu ekstraktą gerkite po 20 lašų kasdien, praskiesdami degtine santykiu 1:2.
Tepalas ruošiamas taip: gautą ugniažolės ekstraktą sumaišyti su vazelinu ir kaitinti vandens vonelėje, kol išgaruos alkoholis. Gautu tepalu nakčiai patepkite pažeistas vietas.

ežero mokykla

MKOU "Burkovskajos vidurinės mokyklos" filialas

popamokinė veikla

P. Trečias sprendėjas

Tikslas ir užduotys: tęsti mokinių žinių apie augalų svarbą žmogaus gyvenime formavimą; gilinti žinias apie vaistinius augalus; formuoti vaistinių augalų rinkimo įgūdžius, gebėjimą atskirti nuodingus augalus nuo nenuodingų; ugdyti mokinius rūpintis savo sveikata.

Įranga: mokinių pranešimai, multimedijos lenta Žaliosios vaistinės pristatymui demonstruoti, kryžiažodis, mįslės.

Pamokos eiga:

aš.Mokytojo įvadinis pokalbis:

Čia, miško tankmėje,

Kur viskas miela širdžiai,

Kur švarus oras

Taip miela kvėpuoti

Yra žolelių ir gėlių pavidalu

gydomoji galia

Visiems, kas gali

atskleisti jų paslaptį.

Ką veikia tavo mama, kai tu serga? (vaikų atsakymai)

Kur vartojate vaistus? (Vaistinėje)

Kas yra vaistinė?

Vaistinė yra įmonė, kuri parduoda arba gamina vaistai, sanitarijos ir higienos reikmenis.

– Mūsų pamokos tema „Žalioji vaistinė“.

Kaip manote, kas tai yra? (vaikų atsakymai)

Žalioji vaistinė yra seniausia vaistinė mūsų planetoje, jos amžius siekia šimtus tūkstančių metų. Augalai yra pirmieji vaistai senovės žmogus kaip jis juos vartojo, nebežinosime, bet pačiuose pirmuosiuose spausdintuose šaltiniuose minimi vaistai iš augalų.

Žmogus, kuris supranta vaistinius augalus, moka gaminti receptus, vadinamas Žolininku.

Kokius vaistinius augalus žinai? (vaikų atsakymai)

Vaistiniai augalai nuo seno buvo naudojami daugelio ligų profilaktikai ir gydymui. Pirmosios žinios apie jų naudojimą datuojamos VI tūkstantmetyje pr. e. Rusijoje gydymas žolelėmis žinomas nuo seno, tuo užsiimdavo gydytojai, burtininkai. Didžiausias gydymo žolelėmis vystymasis buvo Petro I laikais, kai buvo pradėti kurti „vaistinės sodai“. Pirmieji tokie sodai buvo sukurti Astrachanės ir Lubny miestuose.

II. Ekspresas – mokinių žinutės apie vaistinius augalus.(Augalo piešinys ir apsakymas apie jį)

Kiaulpienė officinalis

· Farmacinė ramunėlė

Didelis gyslotis

Didelė ugniažolė

· Paprastoji kraujažolė ir kt.

RUMULĖLĖS

Aš esu ramunė, tau taip pat pažįstama

Narkotikų draugas visada jums padės

O jei peršalai,

Suriš kosulys, pakils karščiavimas

Patraukite į save puodelį, kuriame jis rūko

Šiek tiek kartokas, kvapnus nuoviras.

Esu vienas populiariausių vaistinių augalų. Turiu priešuždegiminį, dezinfekcinį poveikį. Mano nuovirai gali būti naudojami nuo nudegimų, nušalimų, karščiavimo, alergijos. Burnos ir gerklės skalavimui, peršalus. Anksčiau naudotas nuo strazdanų. Aš naudoju žiedynus.

PLANTAS.

Gyslotis auga, tik ateina laikas

Ant sausos ir kietos žemės šalia kelių

Žmonės apie jį sako gerus dalykus:

Jums padės gyslotis, kukli žolė.

Jei nusipjovėte ranką ar susitrenkėte koją

Jis išgydys tavo žaizdą ir suteiks jėgų

Padėti žmonėms tyliai, nebijant negandų

Gyslotis gyvena šalia mūsų žemėje.

Gydau žaizdas, pjūvius, stabdau kraujavimą. O mano nuovirai ir užpilai gydo kosulį ir bronchitą. Akys plaunamos nuoviru. Naudojami lapai ir sėklos.

TRISPALVA VILETINĖ (KELĖS)

Saulės pakraštyje aš žydėjau

Lilovenkie ausis tyliai pakelta

Žmonės sako, kad ji palaidota žolėje

Nemėgsta šokinėti į priekį

Bet visi man nusilenks ir atsargiai ims

Aš esu trispalvė violetinė. Žmonės mane vadina „našlaitėmis“. Padedu nuo kosulio, peršalimo, alergijos. Naudokite antenos dalį (žolė)

COLTSFOOT.

Vartojama nuo kosulio, bronchito, gerklės skausmo, nudegimų, vabzdžių įkandimų, taip pat nuo apetito. Naudojami lapai ir gėlės.

MĖTA.

Pagal kvapą manęs su niekuo nesupainiosi. Aš esu labai kvapnus augalas. raminu galvos skausmas, jie mane naudoja nuo nemigos, nuo skrandžio ligų, nuo gargaliavimo, burnos. Taip pat naudojamas kaip pagardas. Naudojami lapai ir gėlės.

VALERIJONAS.

Aš esu katės mėgstamiausia žolė. Išmoko? Naudoju kaip raminamąjį vaistą nuo nemigos, taip pat nuo kepenų ligų. Naudojamos šaknys. Mane gali pakeisti kitas vaistinis augalas - dykvietės gyventojas - motinėlė.

jonažolės.

Aš esu žolė nuo 99 ligų. Su manimi siejama daug legendų. Jau seniai žmonės pastebėjo, kad kai kurie gyvūnai, suėdę mane saulėtomis dienomis, kenčia nuo niežulio, odos uždegimų, o paskui miršta. Iš čia ir kilo pavadinimas – jonažolė. Bet aš padedu žmogui: manim gydo galvos skausmą, išialgiją, pilvą. Gerinu apetitą, malšinu alergijas. Tepalas naudojamas žaizdoms gydyti.

KALENDULA.

Žmonės mane vadina nagais. Mano produktai ir užpilai padeda gydyti skrandį, kepenis ir širdį. Gydau nudegimus, sumušimus. Labai veiksmingi skalavimai. Jie iš manęs renka gėlių krepšelius.

III. Mįslių sprendimas.

1. Jis smarkiai išleido savo spyglius.
Jo spygliai kaip adatos.
Bet mes iš jo erškėčių nerinksime,
Nurinksime vaistinei naudingų vaisių.

(Erškėtuogės. Vitamininė priemonė.)

2. Šlaituose auganti žolė
Ir ant žalių kalvų.
Kvapas stiprus ir kvapnus
Ir jos žalias lapas
Einam arbatos.
Kokia piktžolė, spėk.

(raudonėliai, čiobreliai.)

3. Raudoni karoliukai kabo,
Jie žiūri į mus iš krūmo.
Mylėk šiuos karoliukus
Vaikai, paukščiai ir lokiai.

(Avietė. Nuo peršalimo.)

4. Kartus šienelyje,
Ir saldus šaltyje.
Kas yra uoga?

5. Aš degau, o ne ugnis,
Su lapais, o ne medžiu.

(Dilgėlė.)

6. Išlipau iš trupinių statinės,
Šaknys atsirado ir augo.
Tapau aukštas ir galingas
Nebijau nei krušos, nei debesų.
Šeriu kiaules ir voveres
Nieko, kas mano kreidos vaisius.

(Gilė. Naudinga skalauti gerklę, sergant dantenų ligomis.)

7. Žygio metu susižeidėte koją,
Nuovargis manęs nepaleis
Pasilenk: kareivis kelyje
Pasiruošę jums padėti kelyje.

(gyslotis)

8. Toks modas kaip šis
Žemė dar nematė
Jis labai myli vasarą
Pasirodykite su pūkine kepure.

(Kiaulpienė)

IV. Užduotis: rasti gydymą.

V. Atmintinė vaistinių augalų kolekcininkui

· Vaistiniai augalai skinami saulėtu, sausu oru: lapai ir stiebai – žydėjimo metu, žiedai – žydėjimo pradžioje, vaisiai – pilno nokimo laikotarpiu, šaknys – rudenį.

Nerinkite dulkėtų, nešvarių, sergančių augalų.

· Nerinkti augalų šalia kelių ir pramonės įmonių.

Nevartokite vaistinių augalų per burną, nes daugelis jų yra nuodingi.

Augalų negalima ištraukti, juos reikia pjauti peiliu. Šaknys turi būti iškasti.

Nedelsdami išdžiovinkite vaistinius augalus gerai vėdinamoje vietoje

· Soduose ir mokykliniuose sklypuose galima užsiauginti savarankiškai vaistinius augalus – pavyzdžiui: ramunėlių, šalavijų, valerijonų, kraujažolių, motininių žolės.

· Gamtoje yra augalų, kurių negalima užuosti, paimti į burną, suplėšyti. Jie yra nuodingi!

Augalų nuodai mažomis dozėmis naudojami kaip vaistas.

VI. ŽAIDIMAS „ATSPĖK AUGALĄ“

Žodžiai duoti, iš jų pabėgo balsės. Turite atkurti šiuos žodžius.

P __D__R_ZHN_K

VII.Apibendrinant. Atspindys.

Ko šiandien sužinojote apie vaistažoles?

Ar ši informacija jums naudinga?

Jei nori būti sveikas!

Jei nori būti sveikas

Apsieikite be gydytojų

Valgykite daugiau svogūnų, česnakų,

Juk jie labai naudingi!

Jei susižeidė koją

Nesijaudink, neverk

Gyslotis už pagalbą -

Greitai paskambink sau!

„Blitz“ apklausa

Kokia jūsų katės mėgstamiausia žolelė? (Valerijonas)

Vietoj tvarsčio nuo nudegimų ir žaizdų? (gyslotis)

Kokį augalą gali atpažinti net aklas? (Dilgėlė)

Kokių augalų nuovirai geriami nuo peršalimo (liepų, ramunėlių)

Kokiuose vaisiuose yra daug vitamino C (apelsinai, mandarinai, citrina, greipfrutai)



Autoriaus teisės © 2023 Medicina ir sveikata. Onkologija. Mityba širdžiai.